Kleo v3.0.4 - en to ro_RO translation catalogue (159 entries)

en: Primary Menu
ro_RO: Meniu principal

en: Secondary Menu
ro_RO: Meniu secundar

en: Top Menu
ro_RO: Meniu superior

en: Side Menu
ro_RO: Meniu lateral

note: Translators: %s is the page number.
en: Page %s
ro_RO: Pagina %s

en: Main Sidebar
ro_RO: Sidebar principal

en: Default sidebar
ro_RO: Sidebar implicit

en: View %s's profile
ro_RO: Vezi profilul lui %s

en: View all POSTS by %s
ro_RO: Vezi toate articolele scrise de %s

en: View profile
ro_RO: Vezi profil

en: Contact %s
ro_RO: Contacteaza %s

en: View all posts by %s
ro_RO: Vezi toate articolele scrise de %s

en: This article has one comment | This article has %1$s comments
ro_RO[0]: Acest articol are un comentariu
ro_RO[1]: Acest articol are %1$s comentarii
ro_RO[2]: Acest articol are %1$s comentarii

en: Author
ro_RO: Autor

en: ago
ro_RO: în urmă

en: <span class='unapproved'>Your comment is awaiting moderation.</span>
ro_RO: <span class='unapproved'>Comentariul dvs. așteaptă să fie moderat.</span>

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Reply
ro_RO: Răspunde

en: Log in to reply.
ro_RO: Conectați-vă pentru a răspunde.

en: Name
ro_RO: Nume

en: Website
ro_RO: Site

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ro_RO: Salvați numele meu, e-mailul și site-ul web în browser pentru următoarea dată cand comentez.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ro_RO: Autentificat ca <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Ieșiți din acest cont">Va deconectați?</a>

en: Leave a reply
ro_RO: Lasă un răspuns

en: Leave a reply to %s
ro_RO: Lasă un răspuns către %s

en: Click here to cancel the reply
ro_RO: Clic aici pentru a anula răspunsul

en: Post comment
ro_RO: Postează comentariu

en: Comment
ro_RO: Comentariu

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ro_RO: Trebuie sa fii <a href="%s">logat</a> pentru a posta un comentariu.

en: Sending info, please wait...
ro_RO: Se trimit datele, vă rugăm să așteptați ...

en: Sorry, an error occurred
ro_RO: Îmi pare rău, a apărut o eroare

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ro_RO: Acest lucru este oarecum jenant, nu-i așa?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ro_RO: Se pare că nu am găsit nimic în această locație. Poate încercați o căutare?

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro_RO: Pregătit pentru a publica primul dvs. post? <a href="%1$s"> Începeți aici </a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro_RO: Ne pare rau, dar nimic nu corespunde cu termenii de căutare. Vă rugăm să încercați din nou folosind cuvinte cheie diferite.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro_RO: Se pare că nu am găsit ceea ce căutați. Incercați o cautare nouă.

en: 0 Comments
ro_RO: 0 Comentarii

en: 1 Comment
ro_RO: 1 Comentariu

en: % Comments
ro_RO: % Comentarii

en: Comments are closed.
ro_RO: Comentariile sunt inchise.

en: Back to %s
ro_RO: Inapoi la %s

en: Permalink to %s
ro_RO: Link către %s

en: Previous Image
ro_RO: Imaginea anterioară

en: Next Image
ro_RO: Imaginea următoare

en: Read more
ro_RO: Citiți mai departe

en: Related Articles
ro_RO: Articole similare

en: Related
ro_RO: Asemanator

en: + More from
ro_RO: + Mai mult de la

en: Sorry, there are no articles here yet.
ro_RO: Ne pare rău, încă nu există articole aici.

en: Log in with your credentials
ro_RO: Conectați-vă cu datele de autentificare

en: or
ro_RO: sau

en: Create an account
ro_RO: Creați un cont

en: Username
ro_RO: Utilizator

en: Password
ro_RO: Parola

en: Sign in
ro_RO: Conectare

en: Remember me
ro_RO: Ține-mă minte

en: Lost your password?
ro_RO: Ti-ai pierdut parola?

en: Forgot your details?
ro_RO: Ați uitat datele dvs.?

en: Username or Email
ro_RO: Utilizator sau Email

en: Reset Password
ro_RO: Resetează parolă

en: I remember my details
ro_RO: Mi-aduc aminte datele mele

en: Create Account
ro_RO: Creează cont

en: Your full name
ro_RO: Numele tău complet

en: Your email
ro_RO: Email-ul tau

en: Desired password
ro_RO: Parola dorita

en: Confirm password
ro_RO: Confirma parola

en: Register
ro_RO: Înregistrare

en: Share this
ro_RO: Distribuie

en: Toggle navigation
ro_RO: Comutare navigare

en: Install Required Plugins
ro_RO: Instalați Plugin-uri necesare

en: Install Plugins
ro_RO: Instalați Plugin-uri

en: Installing Plugin: %s
ro_RO: Instalare Plugin: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
ro_RO: Ceva nu a mers corect cu API-ul pluginului.

en: show less
ro_RO: restrange

en: show more
ro_RO: mărește

note: Name of the template
en: 404 Page
ro_RO: Pagina 404

note: Name of the template
en: Full-width No Container
ro_RO: Lățime completă fără container

en: No search results were found here!
ro_RO: Nu există rezultate de căutare.

en: Go back
ro_RO: Inapoi

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Add to Menu
ro_RO: Adăugați în meniu

en: Kleo needs to update your translation files saved under wp-content/languages/themes to match the new translation domain. Please create a backup of your files and database first.
ro_RO: Kleo trebuie să-și actualizeze fișierele de traducere salvate în wp-content/langages/themes pentru a se potrivi cu noul domeniu de traducere. Vă rugăm să creați o copie de rezervă a fișierelor și a bazei de date mai întâi.

en: Update
ro_RO: Actualizați

en: Dismiss
ro_RO: Inchide

en: Site Layout
ro_RO: Aspectul site-ului

en: Home
ro_RO: Acasa

en: Members
ro_RO: Membri

en: View member results
ro_RO: Vedeți membrii

en: Groups
ro_RO: Grupuri

en: View group results
ro_RO: Vedeți grupuri

en: View all results
ro_RO: Toate rezultatele

en: Forums
ro_RO: Forumuri

en: View forum results
ro_RO: Vedeti forumuri

en: <span id="older-nav">Go to article</span>
ro_RO: <span id="older-nav">Vezi articol</span>

en: Browse:
ro_RO: Navighează:

en: 404 Not Found
ro_RO: 404 Negăsit

en: Archives
ro_RO: Arhive

note: Translators: %s is the search query. The HTML entities are opening and closing curly quotes.
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Rezultate căutare pentru &#8220;%s&#8221;

note: Translators: Minute archive title. %s is the minute time format.
en: Minute %s
ro_RO: Minut %s

note: Translators: Weekly archive title. %s is the week date format.
en: Week %s
ro_RO: Săptămâna %s

en: Merge
ro_RO: Îmbina

en: Tag Archive for:
ro_RO: Arhiva Tag pentru:

en: Archive for category:
ro_RO: Arhiva pentru categorie:

en: Archive for date:
ro_RO: Arhiva pentru data:

en: Archive for month:
ro_RO: Arhiva pentru luna:

en: Archive for year:
ro_RO: Arhiva pentru an:

en: Author Archive
ro_RO: Arhiva Autor

en: for:
ro_RO: pentru:

en: search results for:
ro_RO: rezultate căutare pentru:

en: search result for:
ro_RO: rezultat căutare pentru:

en: Search results for:
ro_RO: Rezultate căutare pentru:

en: To search the site please enter a valid term
ro_RO: Pentru a căuta site-ul, vă rugăm să introduceți un cuvănt valid

en: Error 404 - Page not found
ro_RO: Eroare 404 - Pagina inexistentă

en: Page
ro_RO: Pagina

en: You are already logged in.
ro_RO: Sunteți deja logat.

en: Please connect your facebook account.
ro_RO: Vă rugăm să conectați contul dvs. Facebook.

en: Registration is not open at this time. Please come back later.
ro_RO: Înregistrarea nu este deschisă în acest moment. Vă rugăm să reveniți mai târziu.

en: Registration using Facebook is not currently allowed. Please use our Register page
ro_RO: Înregistrarea folosind Facebook nu este permisă în acest moment. Vă rugăm să folosiți pagina noastră de Înregistrare

en: Please click again to login with Facebook and allow the application to use your email address
ro_RO: Vă rugăm faceți clic din nou să vă autentificați cu Facebook și să permiteți aplicației să folosească adresa ta de email

en: We didn't find your name. Please complete your facebook account before proceeding.
ro_RO: Nu am găsit numele tău. Vă rugăm să completați contul de Facebook înainte de a continua.

en: Login successful, redirecting...
ro_RO: Autentificare cu succes, redirectionare in curs...

en: Thank you for registering. Please make sure to complete your profile fields below.
ro_RO: Vă mulțumim pentru înregistrare. Vă rugăm să vă asigurați că aveți câmpurile de mai jos completate.

en: Log in with Facebook
ro_RO: Login cu Facebook

en: Please Try Again
ro_RO: Vă rugăm încercați din nou

en: You are already logged in. Please <a href="#" onclick="%s">refresh</a> page
ro_RO: Sunteți deja logat. Vă rugăm sa <a href="#" onclick="%s">reîncărcați</a> pagina

en: Failure!
ro_RO: Eroare!

en: Email successfully sent!
ro_RO: Email trimis cu succes!

en: Remove Embed
ro_RO: Eliminare Embed

en: Displays your most popular posts sorted by most liked
ro_RO: Afișează mesajele dumneavoastră cele mai populare clasificate în funcție de cel mai apreciat

en: Popular Posts
ro_RO: Articole populare

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: Description:
ro_RO: Descriere:

en: Posts:
ro_RO: Articole:

en: All
ro_RO: Toate

en: Your Name
ro_RO: Numele dvs.

en: Your Email
ro_RO: Email-ul dvs.

en: Type your message...
ro_RO: Introduceți mesajul dvs. ...

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Sending
ro_RO: Se trimit datele

en: Please enter your name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele.

en: Please enter your email address.
ro_RO: Va rugam sa introduceti adresa dvs. de email.

en: You entered an invalid email address.
ro_RO: Ați introdus o adresă de e-mail nevalidă.

en: Please enter a message.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un mesaj.

en: Contact Form Message
ro_RO: Mesaj formular de contact

en: You received a new contact form message:
ro_RO: Ați primit un nou mesaj prin formularul de contact:

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Message:
ro_RO: Mesaj:

en: Thank you. Your message has been sent.
ro_RO: Multumesc. Mesajul tău a fost trimis.

en: Mail couldn't be sent. Please try again!
ro_RO: Mail nu a putut fi trimis. Vă rugăm să încercați din nou!

en: Theme options
ro_RO: Opțiuni tema

en: Upgrade account
ro_RO: Upgrade cont

en: Account
ro_RO: Cont

en: My Account
ro_RO: Contul meu

en: Live Notifications
ro_RO: Notificări Live

en: View Notifications
ro_RO: Vezi notificări

en: No new notifications
ro_RO: Nu sunt notificări noi

en: Mark all as read
ro_RO: Marchează ca citite
